שלבי פיתוח גרסת דרופל

דרופל

הסתיימו הוספות קוד חדשות לדרופל 8! כתבה על שלבי הפיתוח ותרשימים אקטואליים. גרסת דרופל 8 עתידה לצאת בסתיו 2013.

פיתוח גרסה חדשה בדרופל מחולק לשלבים שונים. אגודת דרופל העולמית מנהלת את הפיתוח באופן מסודר מאוד ואחראי. להן רשימת השלבים על המשימות לביצוע בכל אחד מהם.

שלב הפיתוח (Development Phase)

זהו השלב הראשון בו מחליטים על אסטרטגיה ועל כללים מנחים, מוסיפים פונקציות בפריימוורק (ה-API שהוא החלק שמתחת למערכת ניהול התוכן עצמה) ומוסיפים תכונות חדשות. בשלב זה משתדלים לענות על בקשות פיתוח מהקהילה. שלב זה הסתיים עבור דרופל 8.

שלב השלמת התכונות (Feature Completion Phase)

דריס בויטרט, מייסד דרופל ומנהל בפועל את תכנון הגרסאות, הודיע שלשום על הוספת שלב חדש זה בפיתוח. השלב נועד לשם "קשירת קצוות" - בעיקר בדיקה של טלאים והרצת טסטים. שלב זה יכין את הקוד טוב יותר לשלב הבא - "שלב ניקיון הפסח" (Clean-Up Phase) בו יוודאו שהקוד יציב וכתוב באופן עקבי לפי הכללים של דרופל.

שלב הצחצוח (Polish Phase)

בשלב זה יעבדו על סקריפט שיאפשר שדרוג ליבת דרופל 7 לליבת דרופל 8, יבצעו בדיקת ביצועי מערכת ומיטובים, יוודאו שהאבטחה גבוהה ולפי התקנים של דרופל וישתדלו שהתיעוד יהיה מקיף כמה שיותר.

שלב השִחרור (Release phase)

זהו השלב האחרון בו מבוצעים מאוצים (ספרינטים) חוזרים ונשנים של תיקון באגים שהתגלו עם הגידול במשתמשים הנסיינים של הגרסאות המועמדות לשחרור.

נו? אז מתי זה כבר יהיה?!

הכלל בדרופל: משחררים גרסה רק כאשר לא נותר אף לא באג אחד ברשימת הבאגים הידועים! רק לאחר שאין יותר באגים פתוחים משוחררת מערכת דרופל החדשה לאוויר העולם בגרסה רשמית.

תרשים 1: השלבים בפיתוח דרופל 8

פיתוח גרסת דרופל

תרשים 2: התקדמות הוספת הטלאים לדרופל 8

דרופל

התרשימים לקוחים מתוך כתבתו האחרונה של דריס בויטרט.

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/638