למה PHP?

לוגו PHP פיל

PHPיל! חמש יכולות חשובות הופכות את שפת PHP לשפה מנצחת. בראשי תיבות: מאפי"ה!

שפת PHP היא השפה הפופולרית ביותר עבור שרת Apache שהוא מבין הנפוצים ביותר. היא הפופולרית ביותר בקרב שפות תכנות בכלל, להוציא את C ואת ++C שלא נועדו לבניית אתרים ואת Java שאינה סקריפטית ולכן "כבדה יותר".

"נפוץ זה יופי אבל מאיפה אתה יודע שהיא גם טובה?"

"מאיפה?" - אלו ראשי התיבות של חמש היכולות החשובות הבאות -

  • מהירות
  • אבטחה
  • פשטות
  • יציבות
  • התחברות

(ותודה ליוסי בן-הרוש על הרעיון לחפש ראשי-תיבות).

האם הייתם רוצים שירדוף אחריכם פיל?
מהירות - חשובה הן מהירות הביצוע של פקודות והן עצמאות משאר התכניות שרצות על המחשב, למניעת דרישה של משאבי מערכת מרובים. שפת PHP משתלבת היטב עם תכנות אחרות, במיוחד תחת תכנות של *NIX ויש לה טביעת אצבע קטנה יחסית.

על "עור של פיל" שמעתם?
אבטחה - כל מערכת צריכה להיות מוגנת מפני התקפות זדוניות של אויבים ושל אנשים משועממים. שפת PHP מספקת רמות רבות של אבטחה, אשר ניתן להגדיר בקובץ הנקרא ini על-מנת להגיע לרמת האבטחה הרצויה.

[חסרה לי מטאפורה, מוזמנים להציע...]
פשטות - מתכנתים צריכים להיות מסוגלים להתחיל להיות יצרניים בהקדם האפשרי. שפת PHP הנה שפה קריאה ביותר וניתן להשתמש בפיסות קוד בתוך קובץ HTML. זה כמעט כמו לקרוא משפט פשוט באנגלית.

האם יש למחלקה של מתכנתים סיכוי להפיל פיל?
יציבות - אין יישומים נטולי באגים, אבל כאשר מדובר בשפת PHP - היות שהיא שפת קהילה, באגים מתגלים מהר יחסית.

פיל - כולם אוהבים לאהוב!
התחברות - לשפת PHP קיימות הרחבות רבות לטכנולוגיות חשובות (מדיה, גרפיקה, XML וכדומה) מה שמאפשר שימוש חוזר בקוד שנבדק על-ידי אלפי מתכנתים.

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/523

אנונימוס
-26 (ציון כולל)
+
סבבה!
-
באסה

מאמר וסיכום מעולה של php. אני חושב שכל מי שחושב להתחיל ללמוד תכנות חייב קודם לבדוק את השפה הזאת לפני שהם קופצים לשפות אחרות כגון c# וכו'. היתרונות שלה לא רק בזה שהיא פשוטה מאובטחת ומהירה, אלא גם חינמית ואין צורך בכלים (תוכנות ברישיון) כדי להתחיל לפתח איתה לעומת המתחרים.

אמיר סימן טוב
-57 (ציון כולל)
+
סבבה!
-
באסה

תודה על התגובה יוסי :)