לימוד דרופל

לימוד בניית אתרים דרופל

דרופליסטים ותיקים אוהבים להגזים לעתים, באמירות כגון: "התקנה ב-5 דקות", "שלושה קליקים וגמרנו" וביטויים דומים. האומנם?

למעשה, זו אינה התמונה הנכונה כאשר מדובר בדרופליסטים מתחילים (וכולם היו בהתחלה מתחילים, בל נשכח). עם זאת, נכונה הטענה שלאחר רכישת ניסיון בבניית מספר אתרי דרופל, התקנה של אתר בסיסי לא לוקחת הרבה זמן. אבל עד אז, יש הרבה ללמוד. וההמשך - הגדרות האתר ובנייתו - זה החלק שלוקח הרבה זמן.

דרופל היא מערכת מורכבת הדורשת השקעה רבה בלימוד, אך מעניקה יכולות חזקות מאוד המתפתחות תמידית על פי קצב התקדמותו של האינטרנט. ישנן מספר אפשרויות השקעה על מנת ללמוד דרופל. כל אחת תעלה לך כסף - אם ישירות ואם בעקיפין, בשל הזמן המושקע.

דרך אחת - ללמוד רק באופן עצמאי

יש סרטוני וידאו על רכיבים שונים, יש ספרים, יש פורומים, בלוגים - הכול. היתרון: צורת התשלום כאן היא בעיקר בזמן המושקע על ידך, שהוא ארוך מספר מונים מהזמן שלומדים בקורס. גם לי יש ניסיון בלמידה עצמאית, אבל לו היה לי קורס שיכולתי לקחת לפני שנתיים (כשעברתי לדרופל מטכנולוגיה של מיקרוסופט הקרויה "דוטנט”) זה היה מזרז את קצב הלמידה שלי לפחות פי שלושה. לצערי, לא היה לי קורס כזה והזעתי לא מעט על-מנת ללמוד את המערכת, וכאמור, זה לקח זמן רב.

דרך שנייה - ללמוד עם עזרה של חונך אישי

זה יאפשר לך להתקדם בקצב יותר מהיר מאשר לבדך, אך לא בקצב העקבי של קורס. כמו כן, תחסר לך הדינמיקה של הקבוצה שיש בה יתרון מוכח. בחישוב בדיעבד של השעות שרכשת והזמן שהשקעת, זה פחות משתלם, כי עבור כל שעה של לימוד יחידני יש לשלם בערך פי שלושה (200 - 300 ש"ח לשעה) מאשר העלות לשעה במסגרת קורס (80 - 90 ש"ח לשעה). חיסרון נוסף: לרוב אין ימים ושעות קבועים ללימודים, לעתים החונך עסוק בפרויקט ואין לו פנאי להמשיך את החניכה, וכדומה. בעיות כאלו יגרמו למשך זמן הלימוד "להימרח".

דרך שלישית - לקחת קורס דרופל

זה יעלה לך כסף באופן ישיר כי צריך לשלם עבור השתתפות בקורס. היתרונות של לימוד בקורס מובנה הנם ברורים: בניית תשתית ידע חזקה וללא "חורים" וכן זירוז קצב הלימוד. לימוד מסודר מקדם את קצב רכישת הידע בכל תחום שהוא ובתחום בניית אתרים הדבר נכון שבעתיים; בלעדי הכוונה נכונה אפשר בקלות "לטבוע" בים המידע שקיים באינטרנט לגבי דרופל. כמובן, גם במסגרת הלימוד בקורס קיים פן של לימוד עצמי – תרגילים והתנסויות בבית במהלך הקורס והמשך לימוד עצמי לאחריו.

בכל דרך בה תבחר, תלמד את השיטות שיעזרו לך למצוא תשובות לשאלות בהן סביר שייצא לך להיתקל בעתיד. כמובן, תמיד יש את הקהילה באינטרנט ואת המפגשים הפיסיים בהם ניתן להיעזר, לשאול, לקבל עצות, לשמוע על חידושים וכמובן להתגאות באתרים שבנית.

כאמור, אין קסמים, ואין ארוחות חינם. זה תמיד עולה במאמצים ובהשקעת זמן ואנרגיה. ככל שמסלול הלימודים מסודר יותר, כך יתאפשר לך לקצר משמעותית את זמן הלימוד ולהתחיל להרוויח מבניית אתרים - כעצמאי או כשכיר.

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/116