טפסים ברשת - יישום פשוט ופופולרי מבית "פרקטיקול"

דרופל

איך תרמתי לקהילה, למדתי מזה המון על דרופל וגם קיבלתי לקוחות חדשים? - בניתי יישום פשוט המספק שירות יצירת טפסים לשם איסוף נתונים.

דרופל
דוגמה לטופס פשוט שיצר משתמש לשם הטמעה באפליקציית מובייל
באביב 2009 הושק אתר טפסים ברשת - אתר חדשני לזמנו ויחיד בישראל אשר אִפשר בניית טפסים בחינם לכל דכפין. עד אז לא היה שירות אשר מאפשר יצירה של טפסים בעברית - שירות Forms של גוגל, למשל, עוד היה בחיתוליו ולא סיפק אפשרות ליישר את המלל והשדות לשמאל. גם בו וגם באתרים אחרים, האפשרויות לשדות עם ערכים מורכבים היו לרוב דלות למדיי.

האתר הושק ללא פרסום והופץ מפה לאוזן וכמובן באמצעות מנועי החיפוש. הודות לעבודת SEO נכונה וממוקדת לשם קידומו, מופיע האתר במקום הראשון בתוצאות החיפוש מזה שנתיים בארבעת הביטויים 'בניית טופס', 'בניית טפסים', 'יצירת טופס', 'יצירת טפסים'. ביטויים אלו נבחרו לאחד בדיקה מה אנשים מחפשים. לא בחרתי בביטוי 'טפסים' סתם מכיוון שזה רחב מדיי וניחוש שרוב האנשים העושים בו שימוש מחפשים למעשה טפסים של מוסדות רשמיים אותם יש צורך להוריד ולמלא.

דוגמה לטופס מורכב עם תמונה:

דרופל

הכנת הטופס - ממשק ברור ונקי מחד, ועשיר ביכולות מאידך:

דרופל

עמוד הגדרת השדות השונים בטופס:

דרופל

הסבר לגבי סוגי השדות האפשריים בטופס:

שימוש בהגשות

שמירת כל ההגשות במסד הנתונים של המערכת, אפשרות לצפות בהן בכל עת (באמצעות שם המשתמש והססמה כמובן), לערוך הגשות במידת הצורך, למחוק הגשות ואף להוריד את ההגשות למחשב כקובץ אקסל או כקובץ טקסט מובנה (CSV). לגבי כל טופס מוצגת סטטיסטיקה מדויקת לגבי מילוי שדות בטופס והערכים שהוזנו.

סטטיסטיקות

דוגמה לנתונים שנאספו מטופס ששמו "שאלון במדעי ההתנהגות לנשים" - המספרים בטבלה נמחקו במלבן אפור לשם שמירת הסודיות:
דרופל

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/633