דרופל כשחקן ברשת

פייסבוק + דרופל

דרופל מאפשרת לך להוסיף תכונות עשירות ומורכבות לאתר שלך המאפשרות שיתוף מידע בין אתרים ובייחוד קישור עם רשתות חברתיות.

באמצעות דרופל ניתן לשאוב פריטי מידע, להפיצם לאתרים אחרים ולכלים אוטומטיים, להטמיע מידע מאתרים אחרים באתר ולהחצין מידע מתוך האתר החוצה. להלן כמה דוגמאות נפוצות לשיתופי מידע בין אתרים, כולם נתמכים על ידי דרופל.

שילוב רשתות חברתיות עם אתר דרופל נתמך באופן נרחב ביותר. קיימים רכיבים המתקשרים עם פייסבוק, טוויטר, לינדקאין, ועוד. ניתן להוסיף כפתורים הקוראים לגולשים לשתף עם חבריהם את המידע אליו נחשפו, בכל אחת מהרשתות המועדפות עליהם. כך המוצר שלך או השירות שלך מגיע לחשיפה רבה ולקהל רחב יותר.

עם הרכיב Embedded Media Field ביכולתך להטמיע בקלות קטעי וידאו, אודיו ותמונות מאתרי צד שלישי - רק להעתיק את הכתובת בה צפית במדיה המבוקשת ולהדביק בשדה המיועד לכך באתר שלך בדרופל.

הרכיב Aggregation מאפשר לך לפרסם מידע מתוך האתר שלך באמצעות עדכוני RSS, ואילו חבילת הרכיב Feeds מאפשרת לך לשאוב תוכן לאתר שלך מאתרים אחרים ואף לחלק את הנתונים השונים לשדות שונים בפריט התוכן המוצג. רכיב RDF (מגיע כבר כחלק מליבת דרופל 7) מאפשר לך למפות מידע באתר שלך לצורך חיפושים סמנטיים בעתיד (Web 3.0). רכיב XML Sitemap מעדכן אוטומטית את מפת האתר שלך על פי כללים הקבועים על ידך וזאת לצורך עזרה למנועי חיפוש הסורקים את האתר שלך בחיפושיהם אחר מידע חדש.

רכיב הדרופל Services מספק לך פתרון תקני לשילוב יישומים חיצוניים עם דרופל. הרכיב מספק לך callback דרכו תוכל להתממשק לאתרים אחרים או ליישומים רחוקים המחוברים לאינטרנט. בין הפרוטוקולים הנתמכים: XMLRPC, JSON, JSON-RPC, REST, SOAP, AMF, ועוד. קיים רכיב חדש CMIS המאפשר אינטראקציה אף עם מערכות תוכן חיצוניות דוגמת אלפרסקו או שרפוינט.

אם ברצונך לאפשר למשתמשים או אף לקבוצות משתמשים לתקשר עם האתר שלך ללא צורך להתחבר אליו כם שם משתמש וסיסמא ייחודיים, עם דרופל ביכולתך לעשות זאת בקלות. רכיבים כגון OpenID, Facebook Connect וכן LDAP יאפשרו זאת.

קיימים עשרות רכיבים נוספים המאפשרים לך להוסיף לאתר דרופל תכונות של חיבור והתקשרות כמעט עם כל שירות שעולה בדעתך המצוי באינטרנט. יש באזז חדש באינטרנט? - בתוך מספר ימים חברי קהילת דרופל העולמית יבנו רכיב שניתן להוסיף לאתר ולהשתמש בטכנולוגיה או בשירות החדש.

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/245