דרופל בשפה שלך

דרופל

איך מסבירים מה זה דרופל למנהלים? ואיך יבינו את זה בוני אתרים? ומתכנתים? ואנשים "נורמליים" מן היישוב? - "מה זה דרופל?" במספר שפות.

"מה זה דרופל" למנהלים

דרופל היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, חינמית לגמרי, המשמשת חברות רבות כדי לבנות אתרי אינטרנט ללקוחות שלהן. התכונות הרבות של דרופל והתוספות האינסופיות מאפשרות להשתמש בה למגוון רב של צרכים אינטרנטיים: שיווק, תקשורת בתוך החברה, אתרי מידע, חנויות מקוונות, אתרי רישות חברתי, פורטלים, עיתונים מקוונים ועוד. אם תכונה מסוימת לא נבנתה עדיין (וזה נדיר יחסית) יש בדרופל קהילה גדולה של מפתחים מוכשרים, שניתן לשלם להם כדי לעשות את העבודה עבורך. דרופל היא בחירה טובה כיום עבור חברות בכל גודל כי היא בחינם, חזקה, גנרית וגמישה במידה רבה ביותר. דרופל חוסכת לך כסף הן בטווח הקצר (הקוד בחינם) והן בטווח הארוך (השדרוגים בחינם). תוכל תמיד לספק ללקוחות שלך את היכולות שהן המילה האחרונה בתחום האינטרנט, ובזול. נותנים לך, לא תיקח? כמובן, יש לשלם עבור העבודה של האנשים שבונים את האתר שלך, אך לא רישיון בעד הקוד עצמו.

"מה זה דרופל" לבוני אתרים

דרופל היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח המאפשרת לבנות אתרים מורכבים, חזקים ויפים. בניית האתר נעשית רובּהּ האמצעות הממשק הוובי ומיעוטהּ בקובצי סגנון ותבניות עיצוב. עבור רוב היכולות אין צורך לדעת לתכנת, אף שמעט ידע בשפת PHP הקלה מאוד, רצוי וניתן ללמידה בקלות. זה אומר שלוקח פחות זמן ומאמץ על מנת לקבל יכולות מורכבות. דרופל מספקת את כל צורכי השימרה והתצוגה של סוגי התכנים הקיימים: כתבות, אירועים, לוחות שנה, סקרים, עבודה שיתופית, פורומים ועוד. סוגי תוכן נוספים ניתנים להוספה בקלות וכן שדות מסוגים שונים - טקסטים, תמונות, וידאו, מצביעים לסוגי תוכן אחרים ועוד. אפשרויות העיצוב רבות וגמישות ביותר - החלק בעבודה עם תבניות עיצוב מוכנות, דרך שימוש בערכות המיועד להגדרות נרחבות ביותר וכלה בבניית תבנית עיצוב מאפס.

"מה זה דרופל" למתכנתים

דרופל היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח המספקת את כל הצרכים שלך כבונה אתרים. באמצעות דרופל, תוכל לחסוך זמן רב כי לא תצטרך לכתוב קוד מאפס אלא תשתמש ברכיבים שנכתבו, דובגו ונבחנו שוב ושוב. מכיוון שמערכת דרופל התפתחה מאוד מאז נולדה לראשונה בשנת 2001, היא התפתחת ממערכת ניהול תוכן (CMS) לפלטפורמת ניהול תוכן, כלומר, למערכת בעלת API המאפשרים להתממשק לקוד (בשפת PHP) על מנת לבצע שינויים בתוצאות שלו (אך מבלי לשנותו). מאגר הרכיבים (מודולים) הנו עצום (אלפי רכיבים) ומספק לך ברוב המקרים את מה שאתה צריך עבור השלמת המשימה שלך בתור חבילת יכולות בדוקות ומעודכנות. מכיוון שהמערכת גנרית, היא מתאימה לכל סוג של אתר אינטרנט - החל מבלוגים ואתרי תדמית, וכלה בבניית רשתות חברתיות, עיתונים מקוונים וחנויות אלקטרוניות. אם יש לך ידע ב-UML, תוכל לבנות מערכת ישויות מורכבת עם מצביעים היוצרים טבלאות במסד הנתונים של יחיד לרבים או רבים לרבים, על פי העדפתך. תוכל, אם תרצה, לשאוב את הנתונים בלי שימוש ב-SQL אלא גם באמצעות הממשק.

"מה זה דרופל" לחסרי רקע טכני

דרופל הנה פלטפורמה חינמית לבניית אתרי אינטנרט שפותחה במאמץ משותף על ידי אנשים רבים המהווים יחדיו את קהילת דרופל. דרופל מאפשרת לך לבנות אתרי אינטרנט גם אם אין לך ידע בתכנות (כתיבת קוד) אף על פי שבהחלט נדרש חוש טכני בריא. בניית אתר בדרופל הנה חוויה מהנה כמו בחירה של מוצרים בסופרמרקט - לוקחים מן המוכן, כמה שרוצים, ואף לא צריך לשלם בסוף... כמובן, מומלץ ללמוד מה לבחור, ואיך להתאים רכיבים מסוימים לאחרים, איך להגדירה, וכדומה. באתר שתבנה במערכת דרופל תוכל להוסיף דפים, תפריטים, תמונות, סרטוני וידאו, ולהציג חתכים שונים של המידע באופן ברור ונאה. תוכל אף להרשות למשמשים מסוימים לראות תכנים מסוימים ולמנוע את תצוגת מאחרים (או אולי לאפשר עריכה של פריטים מסוימים לאנשים עם הרשאה שתעניק להם, אך לא לאחרים). דרופל היא מערכת גמישה - הוספת תכונות לאתר שלך הנה משימה קלה כמו להושיט את היד ולהוריד מוצר מן המדף (והאמת, בפחות שרירים - צריך להפעיל רק את האצבעות ולהקיש בעזרתן על המקלדת...). ישנם אלפי רכיבים כאלו שרק מחכים שתבוא ותיקח אותם (חינם!). והאיכות? - דרופל זוכה להערכה כאחת המערכות החזקות והמוצלחות ביותר שקיימות היום.

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/351

אנונימוס
-10 (ציון כולל)
+
סבבה!
-
באסה

אמיר, איזה קונספט מגניב לפוסט!
אני מוסיף את זה לרשימת הרעיונות לפוסטים, עם קרדיט לך :)

אמיר סימן טוב
5 (ציון כולל)
+
סבבה!
-
באסה

שמח :)