בחירה ברכיב דרופל

דרופל מודול

איך לבחור בין שניים או יותר רכיבים של דרופל? מה צריך לבדוק? מספר נקודות חשובות לפני שלוחצים על כפתור התקנת רכיב חדש.

כל רכיב דרופל ייבחן הן בנפרד והן בהשוואה למודולים דרופליים אחרים.

מה מספק לך הרכיב?

זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל צריך לוודא שהרכיב נותן לך את מה שאתה באמת צריך וכן מה שנראה לך שתצטרך באורך חיי האתר (או לפחות בחלק ניכר שלהם).

מה לוקח הרכיב מהמערכת שלך ומהלקוח שלך?

האם הביצועים שלו איטיים, למשל? ואם כן, האם זה משנה באתר המסוים שלך? או, האם תחזוקה של המודול עשויה לדרוש יותר ממה שהוא נותן? - למשל, אולי יידרשו יותר מדיי שעות עבודה - לאורך הזמן - על מנת להטליאו חזור והטלא בעת עדכונים של האתר; כן, מדברים על patches.

מהי מידת הגמישות של הרכיב?

האם הרכיב מספק אך ורק נקודה מסוימת לה אתה זקוק כעת או שהוא נבנה באופן גנרי יותר? רכיבים טובים, בדרך כלל, הם מהסוג השני והם גם חיים הרבה יותר זמן (נתמכים על ידי הקהילה).

מהי רמת הפעילות של הרכיב בקרב קהילת דרופל כעת?

מקרה נפוץ הוא שמוצאים רכיב שהוא "בדיוק מה שאנחנו צריכים!" אבל יש לו מעט משתמשים. פחות מכמה מאות משתמשים זה מעט. ככל שהתקציב של הלקוח שלך גבוה יותר, תוכל לקחת סיכון גבוה יותר במודול כזה (אני ממליץ לשתף אותו במשמעות של בחירה זו).

מהם הרכיבים האחרים בהם תלוי הרכיב?

הרכיב עשוי להישען על מספר מודולים אחרים שנתרמו על ידי קהילת דרופל ואולי אין ברצוננו להוסיף כל כך הרבה קוד ולהגדיל את מורכבות המערכת רק בשל הרכיב המסוים הזה. אולי יש חלופות אחרות שאינן תלויות ברכיבים אחרים. או ההפך - אולי הרכיבים עליהם נשען המודול הזה כבר נמצאים אצלנו במערכת וכדאי לעשות בהם שימוש, במקום רכיב שעושה הכול בעצמו (ולכן פגיע יותר, בדרך כלל, כי פחות משתמשים בו).

האם המודול "משחק יפה" עם המערכת הקיימת של אתר הדרופל שלך?

רכיב לא יכול לקחת בחשבון את כל רכיבי דרופל הקיימים ואלה שיהיו בעתיד. ייתכן שניתקל ברכיב שאינו מסתדר עם רכיב אחר.

עד כמה מורכב או מסובך להתקין ולהגדיר את הרכיב באתר שלך?

בדקו את התיעוד, קראו פוסטים וצפו בסרטונים. לא לנחש או להסתמך (רק) על המלצה של פוסט בבלוג זה או אחר - להתקין בסביבת מבחן ולוודא שעובד.

לא לשכוח

  • להביא את הילד מהגן.
  • להצביע בבחירות.
  • לעשות גיבוי לפני ההתקנה :)

בהצלחה!

Drupal report. Permalink: http://practicall.co.il/1/node/836